Świnoujska plaża to najpiękniejsza plaża na polskim wybrzeżu. Wielokrotnie najwyżej oceniana w wielu rankingach. Plaża w Świnoujściu  jako jedyna w Polsce uzyskała Certyfikat Błękitnej Flagi  14 lat z rzędu. Jej największe atuty to piękny złoty piasek,szerokość i długość, ale najważniejsze jest to że właśnie w Świnoujściu jest najcieplejsza woda w Bałtyku.

ŚWINOUJSKA PLAŻA NA ŻYWO – KAMERY  http://swinoujscie.webcamera.pl/

 

 

kite 222-14 (Kopiowanie)

Świnoujska plaża Fot.Krzysztof Chomicz

 

 

Zaraz obok plaży znajduje się nowa promenada o której koniecznie trzeba wspomnieć. Promenada oferuje turystom ciągnące się kilometrami kawiarnie, restauracje, lodziarnie, smażalnie, butiki , sklepy z pamiątkami, wypożyczalnie rowerów oraz fontanny. Jej różnorodność zaspokoi nawet najbardziej wybrednego turystę. To miejsce tętni życiem cały rok: w sezonie za sprawą turystów a po sezonie kuracjuszy korzystających z bogatej oferty uzdrowiskowej.Miejsce dla osób lubiących tłum i gwar 😉

Promenada świnoujscie

Promenada Świnoujście.Fot.Adrianna Kutelska,Dom Gościnny Ptaszarnia-Wyspa Karsibór,Świnoujście

Promenada.Świnoujście

Promenada Świnoujście.Fot.Adrianna Kutelska,Dom Gościnny Ptaszarnia-Wyspa Karsibór,Świnoujście

 

 

Świnoujście to nie tylko plaża, promenada i noclegi to przede wszystkim uzdrowisko nadmorskie. Jego historia rozpoczęła się w 1822r. wraz z założeniem Stowarzyszenia Kąpieliskowego. W 1897r. w Świnoujściu(Swinemunde) odkryto źródła solankowe . Od tego czasu Świnoujście oprócz sezonowego kąpieliska posiadało całoroczną bazę kuracyjną i zabiegową.

Świnoujskie uzdrowisko ma do zaoferowania  wyjątkowy klimat z dodatkiem jodu,naturalne wody mineralne(solanka bromkowo-sodkowo-jodkowa) oraz borowinę. W Świnoujściu leczy się m.in.choroby układu oddechowego, układu krążenia, choroby kardiologiczne, dermatologiczne, pulmonologiczne oraz reumatologiczne.

Obecnie Świnoujście to nadmorski kurort z prawdziwego zdarzenia.Znakomita baza noclegowa w tym Dom Gościnny Ptaszarnia na Wyspie Karsibór, doskonałe warunki do uprawiania aktywnej turystyki oraz zdrowy klimat czynią Świnoujście jednym z najciekawszych kurortów w Europie.

W roku 2014 na świnoujskiej plaży odbyły się zawody Pucharu Polski w formule Kite. Akrobacje zawodników zaskoczyły niejednego turystę.Było na kogo popatrzeć. Przez całe lato na świnoujskiej plaży działa szkółka kitesurfingu.Polecamy.

 

kite

kite 222-9 (2) (Kopiowanie)kite 222-179 (Kopiowanie)

 

Świnoujście noclegi,noclegi Świnoujście,noclegi  na Wyspie Karsibór,Karsibór,Wyspa Karsibór noclegi,imprezy Świnoujście,agroturystyka Karsibór,Karsibór agroturystyka,Świnoujście agroturystyka,agroturystyka Świnoujście,Wyspa Karsibór,noclegi Karsibór,Karsibór noclegi